Home / Aktualności / OŚWIATOWA UROCZYSTOŚĆ W ŻELAZNEJ

OŚWIATOWA UROCZYSTOŚĆ W ŻELAZNEJ

W poniedziałek 14 października 2019 roku po raz pierwszy w Gminie Skierniewice ludzie oświaty, samorządowcy oraz członkowie społeczności lokalnej wspólnie celebrowali Dzień Edukacji Narodowej. Gospodarzem gminnej uroczystości była Szkoła Podstawowa w Żelaznej. Zaproszeni goście zasiedli przy stołach zastawionych słodkościami, by przy kawie i herbacie nie tylko wspólnie oklaskiwać młodzież z koła teatralnego, ale przede wszystkim żeby okazać wdzięczność i szacunek tym, od których zależy edukacja naszych pociech. I nie tylko edukacja. Jak podkreślił wójt Czesław Pytlewski ludźmi oświaty są także panie woźne, panie obsługujące kuchnię, czy panowie odpowiedzialni za sprawy techniczne. Oni także usłyszeli wiele ciepłych słów pod swoim adresem. Podczas uroczystości w Żelaznej wyróżniającym się pedagogom wręczono nagrody pieniężne.   Nagrody Wójta Gminy Skierniewice odebrali dyrektorzy wszystkich gminnych placówek oraz nauczyciele: Małgorzata Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sierakowicach Prawych, Danuta Milczarek ze szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Mokrej Prawej, Anna Bartosińska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Rodziewiczówny w Żelaznej, Anna Kiczuł ze Szkoły Podstawowej im. Prof. Szczepana Pieniążka w Miedniewicach, Lucyna Urbanek ze szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej oraz Dorota Mozga ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębowej Górze.

 

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii