Home / Aktualności / Bezpieczne obejście – mniejsze ryzyko wypadku

Bezpieczne obejście – mniejsze ryzyko wypadku

Kończy się okres wzmożonych prac w rolnictwie. Zmniejszona liczba zajęć w gospodarstwie rolnym to dobry moment by pomyśleć o poprawie stanu bezpieczeństwa oraz o wyeliminowaniu zaniedbań występujących w obejściu. Dane statystyczne, którymi dysponuje KRUS wskazują, że w Placówce Terenowej w Skierniewicach w trzech kwartałach 2015 roku około 37% wszystkich wypadków przy pracach w gospodarstwach rolnych to upadki osób. Najczęściej były to upadki z drabin i schodów. Zapoczątkowana w 2013 roku kampania „Upadek to nie przypadek” ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców wsi na temat tej najczęstszej grupy wypadków w rolnictwie. W związku z tym po raz kolejny chcemy przypomnieć jakie są przyczyny upadków osób i jak możemy im zapobiegać.

KRUS

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii