Home / Aktualności / OTWARCIE ŚWIETLICY W BOROWINACH

OTWARCIE ŚWIETLICY W BOROWINACH

W sobotę 04 lipca 2015 roku we wsi Borowiny miało miejsce uroczyste otrawcie nowo wybudowanej świetlicy. Obiekt powstał dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

Wśród zaproszonych gości obecni byli:
Dorota Rutkowska – Poseł na Sejm RP
Artur Bagieński – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego
Beata Ozga –Flejszer – Radna Sejmiku Wojewódzkiego
Mirosław Belina – Starosta Powiatu Skierniewickiego
Tadeusz Grotkowski – Starosta Powiatu Skierniewickiego
Aleksander Makowski – Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP o/d Skierniewice
Dominik Moskwa – Wójt Gminy Skierniewice
Paweł Nagórski – Przewodniczący Rady Skierniewice

a także przedstawiciele lokalnego samorządu gminy, obecni i byli radni gminy Skierniewice, członkowie OSP z terenu Gminy Skierniewce oraz sąsiedniej Gminy Nieborów, mieszkańcy wsi Borowiny i okolicznych miejscowości.

Uroczystość uświetniła msza święta, którą odprawił ks. kan. dr Paweł Staniszewski, a przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni znamienici goście. Tego dnia przekazano również OSP Borowiny nowy samochód bojowy Ford Transit, a także wręczono zasłużonym strażakom medale
i odznaczenia:
– pośmiertnie ,,Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał Czesław Kalski,
– ponadto ,,Brązowe Medale Za Zasługo dla Pożarnictwa” otrzymali: Filutowski Stefan, Himmel Eugeniusz i Gaworek Piotr,

odznaczenia ,,Za Wysługę Lat” otrzymali:
– 5 lat Kołosowski Sławomir,
– 10 lat Adam Wiercioch, Eugeniusz Himmel, Adam Buchholz,
– 15 lat Mariusz Michalak
– 30 lat Piotr Gaworek
– 40 lat Stefan Filutowski
– 55 lat Adam Gruda.

Wyróżniono również wybranych członków odznaczeniami ,,Strażak Wzorowy”.

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii