Home / Aktualności / Dzien Strazaka

Dzien Strazaka

6 Maja 2012 roku w miejscowości Żelazna miało miejsce ważne wydarzenie dla strażaków z terenu naszej gminy oraz Miasta Skierniewice – Obchody Dnia Strażaka.

Był to niezwykłe święto, ponieważ w tym roku w raz z ochotnikami swoje święto obchodzili strażacy Państwowej Straży Pożarnej Skierniewice. Meldunek do  rozpoczęcia uroczystości złożył dh Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Tadeusz Grotkowski na ręce zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Mariusz Konieczny. Następnie wszyscy przeszli do kościoła Pod Wezwaniem Wszystkich Świętych w Żelaznej na uroczystą mszę świętą w intencji strażaków. Po mszy odbyła się uroczystość wręczenia medali, odznaczeń i wręczenia awansów służbowych strażaków PSP. Komendant Miejsko – Gminny dh. Tadeusz Grotkowski  otrzymał najwyższe odznaczenia ZOSP RP mianowicie Złoty Znak Związku, który wręczyła dh Krystyna Ozga – członek Zarządu Głównego ZOSP RP oraz bryg. Mariusz Konieczny, a Skarbnik Gminy Czesława Cieślak (członek OSP Żelazna) odznaczenie ,,25 Za wysługę lat”. Po tej uroczystości wszyscy strażacy i zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad.

W uroczystości udział wzięły nie tylko władze Gminy Skierniewice w Wójtem Dominikiem Moskwą,  Zastępcą Wójta Izabelą Żaczkiewicz, Skarbnikiem Gminy Czesławą Cieślak, ale także parlamentarzyści Dorota Rutkowska i Krystyna Ozga, Dariusz Klimczak z Zarządu Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski, przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Mariusz Dziuda, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi  Mariusz Konieczny oraz Starosta Skierniewicki Mirosław Belina.

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii