Home / Aktualności / Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

 Certyfikaty „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dla przedszkoli rozdane

  Dobiegła końca trzecia już edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Uczestniczyło w niej ponad 3000 przedszkoli z całej Polski, które realizowały zadania ekologiczne. W tym roku szkolnym 250 000 dzieci uczyło się, jak oszczędzać energię i na co dzień żyć w zgodzie z naturą. Po zrealizowaniu wszystkich działań aż 2000 przedszkoli otrzymało Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury” i upominki od Kubusia.

 Kubusiowi Przyjaciele Natury to program ekologiczny, przygotowywany przez Tymbark i markę Kubuś oraz fundację ekologiczną Partnerstwo dla Środowiska. Akcja powstała, by pomóc nauczycielom w edukacji przyrodniczej i ekologicznej najmłodszych. Dzięki udziałowi w programie i przygotowywanym przez nas materiałów edukacyjnym, we wszystkich edycjach już pół miliona dzieci uczyło się szacunku do natury.

Każde z ponad 3000 przedszkoli, które zgłosiły się do programu, otrzymało specjalne materiały edukacyjne dla nauczycieli pt. „Oszczędzamy energię”. Z ich pomocą w przedszkolach prowadzone były zajęcia na temat energii elektrycznej, jej oszczędzania na co dzień, odnawialnych źródeł energii itp. Oprócz zdobywania ekologicznej wiedzy, przedszkolaki brały również udział w wielu działaniach takich, jak wycieczki do lasu, zbiórka baterii i elektrośmieci, spotkanie z leśnikiem, segregacja śmieci czy patrol ekologiczny. W przedszkolach obchodzone były również specjalne dni: Dzień Marchewki, Zielony Dzień, Pierwszy Dzień Wiosny czy tez Dzień Oszczędzania Energii.

Po zrealizowaniu programu przedszkola przygotowały wspaniałe, kolorowe raporty, które potwierdzały, że dobrze wywiązały się ze wszystkich zadań. Na przesłanych zdjęciach widać, że udział w akcji sprawił dzieciom wiele radości. Jak mówi Małgorzata Łuszczek z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska: „Dzieci nie tylko same dostrzegają potrzebę wcielania w życie dbałości o środowisko, ale także to one najczęściej stają się inicjatorami proekologicznych zmian w swoich domach. Program Kubusiowi Przyjaciele Natury to inicjatywa, która w twórczy i przyjazny sposób wprowadza dzieci w świat przyrody, ukazując jej piękno i walory, równocześnie ucząc jakie zachowania wpłyną na zachowanie jej bogactwa i różnorodności”.

 2000 przedszkoli, które zrealizowało ekologiczne działania i zdobyło minimum 150 punktów (na 300 możliwych) otrzymało Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dla przedszkolaków Kubuś przygotował specjalne dyplomy i upominki, a dla nauczycieli zestawy płyt CD i piękne tablice edukacyjne.

 Dziękujemy wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Dzieciom i ich  Rodzicom za włączenie się w realizację ekologicznych projektów. Cieszymy się widząc, że nasz program jest dla przedszkoli nie tylko okazją do nauki, ale także wspaniałej zabawy.

Sukces kolejnej edycji programu sprawia, że jesienią 2011 z przyjemnością rozpoczniemy czwartą edycję programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Zapraszamy do niej przedszkola w całej Polsce. Jeśli posiadają Państwo dziecko w wieku przedszkolnym, prosimy o zachęceni do udziały w akcji. Udział w programie jest bezpłatny.

Zachęcamy wszystkie przedszkola do zgłaszania się do programu już we wrześniu!

Więcej informacji o programie, szczegółowe zasady i regulamin można znaleźć na stronie www.przyjacielenatury.pl

Wszelkich dodatkowych informacji z przyjemnością udzielą:

Dorota Liszka, tel. (0-33) 870 8204, d.liszka@maspex.com

Joanna Olszowska, tel. (0-33) 870 8464, j.olszowska@maspex.com

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii