Formularz elektroniczny off-line do samospisu
(aplikacja typu desktop do zainstalowania na komputerze użytkownika, niewymagająca stałego dostępu do Internetu)
Aby skorzystać z formularza elektronicznego samospisu w wersji off-line prosimy o pobranie odpowiedniej wersji pliku instalacyjnego (plik ten można również nagrać na własny nośnik w urzędzie statystycznym lub w Gminnym Biurze Spisowym przy urzędzie miasta lub gminy).
Wersja Windows: | Wersja do zainstalowania na komputerze ze środowiskiem Java (JRE w wersji co najmniej 1.6) | Pobierz [10,5 MB] |
---|---|---|
Wersja do zainstalowania na komputerze bez środowiska Java (środowisko to zostanie automatycznie zainstalowane wraz z aplikacją) | Pobierz [24,8 MB] | |
Wersja dla systemu Linux: | Wersja do zainstalowania na komputerze ze środowiskiem Java (JRE w wersji co najmniej 1.6) | Pobierz [9,5 MB] |
Wersja do zainstalowania na komputerze bez środowiska Java (środowisko to jest dołączone do aplikacji) | Pobierz [29,8 MB] |
Jeśli dane wprowadzone na formularzu off-line zostały zapisane do pliku *.gus, plik ten można wysłać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu:
W razie problemu z przesłaniem pliku, można dostarczyć go na własnym nośniku do urzędu statystycznego lub do Gminnego Biura Spisowego przy urzędzie miasta lub gminy.
Informacje dodatkowe:
Instrukcja obsługi aplikacji off-line
Formularz elektroniczny on-line
(aplikacja uruchamiana w oknie przeglądarki internetowej, wymagająca dostępu do Internetu)
Aby skorzystać z formularza samospisu w wersji on-line należy podać Pesel (lub Regon w przypadku użytkowników niebędących osobami fizycznymi) oraz hasło utworzone indywidualnie przez użytkownika.
W celu uzyskania hasła prosimy o wypełnienie formularza identyfikacyjnego (hasło jest ważne przez okres 14-dni od pierwszego zalogowania, po tym czasie nie ma możliwości kontynuowania samospisu).
Wejście do systemu
Wersja demonstracyjna umożliwia zapoznanie się z funkcjonalnością aplikacji formularza on-line bez przesyłania informacji do bazy danych systemu (dane są widoczne tylko do momentu wylogowania).
Wersja demonstracyjna
Informacje dodatkowe:
Informacje o samospisie
Samospis internetowy w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2010 będzie możliwy od 1 września do 17 października br.
Aby dokonać samospisu należy skorzystać z formularza elektronicznego on-line uruchamianego w przeglądarce internetowej, albo zainstalować na swoim komputerze wersję off-line tego formularza, niewymagającą stałego dostępu do Internetu.
Informacje na formularzu powinny być podane wg stanu w dniu 30 czerwca 2010 r. (chyba, że na formularzu zaznaczono inaczej).
Informacje powinien podać użytkownik gospodarstwa rolnego lub inna pełnoletnia osoba w tym samym gospodarstwie domowym, a w przypadku osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej – osoba działająca w jej imieniu.
Aby zalogować się do aplikacji formularza on-line należy podać numer Pesel (lub Regon w przypadku użytkowników niebędących osobami fizycznymi) oraz hasło, które można utworzyć wypełniając formularz identyfikacyjny.
Formularz samospisu internetowego jest dostępny przez okres 14 dni od momentu pierwszego poprawnego zalogowania. W tym czasie użytkownik może logować się wielokrotnie, stan danych jest zapamiętywany. Po upływie 14 dni dane do logowania tracą ważność i spis w danym gospodarstwie zostanie dokończony drogą telefoniczną lub przez rachmistrza.
Szczegółowe informacje nt. Powszechnego Spisu Rolnego można uzyskać dzwoniąc pod numer Infolinii (w godz.: poniedziałek-piątek 8-20, sobota i niedziela 8-18):
800 800 800 z telefonów stacjonarnych (połączenie bezpłatne),
22 44 44 777 z telefonów komórkowych (cena połączenia zgodnie z cennikiem operatora).
Filmy instruktażowe
Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w Powszechnym Spisie Rolnym 2010:
-
powoływani będą przez dyrektora urzędu statystycznego na wniosek gminnego komisarza spisowego (po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu kończącego szkolenie oraz po złożeniu pisemnego przyrzeczenia o treści określonej w art. 12 ustawy o statystyce publicznej).
-
kandydaci na rachmistrzów zobligowani będą do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu metodologii i organizacji spisu oraz w warsztatach nt. posługiwania się terminalami i zainstalowanymi na nich aplikacjami. Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie.
-
rachmistrz spisowy przed rozpoczęciem spisywania zostanie pouczony przez zastępcę gminnego komisarza spisowego o obowiązku zachowania tajemnicy statystycznej.
-
rachmistrze spisowi w trakcie szkolenia i na czas prowadzenia prac spisowych zostaną wyposażeni w urządzenia typu hand–held. Odpowiedzialność rachmistrzów za powierzony sprzęt ustalona została według odrębnych zasad.
-
rachmistrzowi spisowemu będzie przysługiwała ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.
-
Szkolenia dla rachmistrzów przewidywane są w terminie 20 czerwca-31 lipca 2010 w. Szkolenie jest organizowane przez wojewódzkie biuro spisowe utworzone przy Urzędzie Statystycznym w Łodzi Czas szkolenia: 4 dni. Zakres szkolenia: założenia metodologiczne i organizacyjne, obsługa aplikacji mobilnej, formularza elektronicznego i terminali hand-held. Szkolenie kończy się egzaminem.
-
Obchód przedspisowy rachmistrza: 9 sierpnia-23 sierpnia 2010
-
Przeprowadzenie spisu: 1 września – 31 października 2010.
-
Rozliczenie finansowe: 2 listopada – 30 listopada 2010