Home / Aktualności / Sołectwo na plus 2022

Sołectwo na plus 2022

PRZYZNANE DOTACJE „SOŁECTWO NA PLUS” NA TERENIE GMINY SKIERNIEWICE W 2022 ROKU

Zarząd Województwa Łódzkiego, przyznał Gminie Skierniewice wsparcie dla sołectw w ramach konkursu „Sołectwo na Plus”. Dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego otrzymały cztery sołectwa: Mokra Prawa, Mokra Lewa, Sierakowice Lewe i Miedniewice. Z początkiem sierpnia zostały podpisane już dwie z czterech umowy dotacji na projekty zgłoszone przez nasze sołectwa tj. „Potrzeby mieszkańców potrzebami sołectw – poprawa bezpieczeństwa sanitarnego kuchni świetlicy wiejskiej poprzez zakup zmywarko wyparzarki” oraz „Bezpieczna aktywna szkoła. W ramach podpisanych umów jeden z ww. projektów zmierza już ku końcowi realizacji. W ramach tego zadania została zakupiona zmywarko wyparzarka do kuchni w świetlicy wiejskiej w Mokrej Lewej – celem poprawienia bezpieczeństwa, komfortu i ochrony środowiska poprzez zmniejszenie wykorzystania wody do zmywania naczyń. Na to zadanie sołectwo otrzymało dotację w wysokości 12 000,00 zł.

Projekt pn. „Potrzeby mieszkańców potrzebami sołectw – poprawa bezpieczeństwa sanitarnego kuchni świetlicy wiejskiej poprzez zakup zmywarko wyparzarki” jest finansowany w całości z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii