Home / Aktualności / Kampania Profilaktyczna z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom

Kampania Profilaktyczna z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom

W dniu 05 czerwca  na boisku przy Szkole Podstawowej w Dębowej Górze podczas obchodów Dnia Dziecka odbyła się Kampania Profilaktyczna z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom. Głównym założeniem Kampanii profilaktycznej  było wskazanie  dzieciom oraz ich rodzicom zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu i zażywania substancji psychoaktywnych, narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych. Prowadzone były warsztaty dla rodziców. Zaprezentowano walizkę z atrapami narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Głównym elementem była możliwość przymierzenia i skorzystania przez młodzież i dorosłych mieszkańców z toru przeszkód w alko goglach i narko goglach. Trener prowadził poradę profilaktyczną  dla wszystkich, którzy  zamierzali bądź wypróbowali  okulary. Kampania profilaktyczna prowadzona była przez Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” we współpracy z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Kampania sfinansowana  została ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

 

 

 

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii