Home / Aktualności / Bezpłatne projekty profilaktyczne dla mieszkańców Gminy Skierniewice!

Bezpłatne projekty profilaktyczne dla mieszkańców Gminy Skierniewice!

SP ZOZ Rawa Mazowiecka Szpital św. Ducha realizuje projekty profilaktyczne dla mieszkańców powiatu skierniewickiego.

1. Projekt profilaktyki raka jelita grubego – bezpłatna kolonoskopia w znieczuleniu dla osób w wieku 50-65 lat, także dla osób powyżej 40 r.ż gdy w wywiadzie osoba pierwszego stopnia pokrewieństwa miała raka jelita. Krótkie terminy. Badania są bardzo istotne w profilaktyce nowotworowej bo rak jelita grubego jest obecnie jednym z najczęściej występujących nowotworów.

2. Projekt odchudzający – dla osób z nadwagą i otyłością w wieku 30-65 lat; W ramach wsparcia m.in.: 12 wizyt u dietetyka, wsparcie psychologiczne, częściowa refundacja kosztów karnetu do siłowni. Już realizujemy projekt, mamy jeszcze ok. 50 miejsc. Osoby które chcą wziąć udział w projekcie muszą mieć aktualne badania krwi (m.in. morfologia, lipidogram, glukoza, próby wątrobowe) oraz informację od lekarza o konieczności profilaktyki nadwagi i otyłości.

Zapisy do obydwu projektów pod numerem tel. 729 059 508, 729 059 550 lub 729 059 534 lub e-mail ue@szpitalrawa.pl.

Informacje o projektach oraz wszystkie dokumenty dla
uczestnika są dostępne na stronie www.szpitalrawa.pl w zakładce Projekty UE.

https://www.szpitalrawa.pl/projekty-ue/

 

 

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii