Home / Aktualności / Poznaj „Krainę uśmiechu”

Poznaj „Krainę uśmiechu”

Zachęcamy rodziców dzieci w wieku 3 – 5 lat do skorzystania z oferty punktów przedszkolnych „Kraina uśmiechu”. Punkty będą funkcjonowały od września w Miedniewicach, Sierakowicach Prawych, Żelaznej, Mokrej Prawej, Mokrej Lewej i Dębowej Górze pod warunkiem, że zbierze się wystarczająco dużo chętnych.  Apel o przemyślenie możliwości umieszczenia dziecka w jednej z wspomnianych placówek kierujemy szczególnie do mieszkańców Dębowej Góry i Mokrej Lewej, gdzie ze względu na małą ilość złożonych deklaracji powołanie punktów przedszkolnych wciąż stoi pod znakiem zapytania.

– Zapewniam wszystkich rodziców, których dzieci w ubiegłych latach uczęszczały do punktów w Dębowej Górze i Mokrej Lewej, że program edukacyjny stworzony przez nas będzie kontynuacją programu realizowanego w poprzednich latach – zapewnia Maria John, która wygrała konkurs na prowadzenie punktów przedszkolnych w gminie.

W zależności od zdeklarowanych potrzeb punkty przedszkolne będą mogły funkcjonować w godzinach od 7 do 17. Rodzice będą pokrywali koszt wyżywienia ustalony na 7 zł dziennie oraz opłatę za pobyt dziecka w placówce dłużej niż 5 godzin dziennie w wysokości złotówki za godzinę. W punktach będzie realizowany program „Dwujęzyczne Dzieci” mający na celu osłuchanie maluchów z językiem angielskim. Organizatorzy przygotowali też szeroką ofertę zajęć dodatkowych, o realizacji których zadecydują rodzice.

Chęć skorzystania z oferty punktów przedszkolnych można zdeklarować w siedzibie Urzędu Gminy Skierniewice do poniedziałku, 19 sierpnia bieżącego roku, do godziny 12.

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii