Home / Aktualności / Jasełka Bożonarodzeniowe i Spotkania Wigilijne w Gminie Skierniewice

Jasełka Bożonarodzeniowe i Spotkania Wigilijne w Gminie Skierniewice

19 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Prof. Szczepana A. Pieniążka w Miedniewicach wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Występ dzieci wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Wspólnie z gośćmi śpiewano kolędy i podzielono się opłatkiem.

Dnia 19 grudnia w Szkole Podstawowej im. Marii Rodziewiczówny w Żelaznej odbyła się Szkolna Wigilia. W uroczystości wzięli udział: ksiądz proboszcz, przedstawiciele Rady Gminy, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Żelaznej, przedstawiciele OSP Żelazna, lokalni przedsiębiorcy, rodzice, nauczyciele, uczniowie. Zebrani obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I, II, III i wysłuchali krótkiego koncertu kolęd przygotowanego przez uczniów klasy VI i IV. Uroczystość zakończyły życzenia i dzielenie się opłatkiem.

W dniu 20.12.2018r. o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Mokrej Prawej odbyła się uroczysta wigilia. Obecny był Radny Gminy Skierniewice p. Edward Mikulski, Sołtys wsi p. Wiesława Ciszewska, Naczelnik OSP Mokra Prawa p. Marcin Szymczak oraz Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich p. Maria Mikulska. Przedstawienie przygotowane przez uczniów oddziału przedszkolnego klasy 1 oraz uczniów klas 4 i 5 wprowadziło całą społeczność w świąteczny nastrój.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dębowej Górze, 17 grudnia 2018 roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. ,, Broda Heroda”. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca przybyłych. Występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami. Dyrektor szkoły p. Agnieszka Gołębieska- Wesołowska, podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie występu oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wśród zaproszonych gości był również Wójt Gminy p. Czesław Pytlewski.

16 grudnia 2018 roku w ,,Zarzewiu Kultury” w Żelaznej odbyła się Wigilia Środowiskowa zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żelaznej
i Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych. Podczas uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Rodziewiczówny w Żelaznej przedstawili piękne jasełka w reżyserii księdza proboszcza, Jarosława Wypchło. W uroczystym świątecznym spotkaniu wziął udział Wójt Gminy p. Czesław Pytlewski. Były życzenia i podziękowania dla Gospodarzy, księdza Jarosława oraz wszystkich zaangażowanych uczniów.

W niedzielne popołudnie, 16 grudnia na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Sierakowicach Lewych do sali OSP przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście na tradycyjne spotkanie opłatkowe.Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Wójta Gminy p.Czesława Pytlewskiego.
Spotkanie uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Prawych wraz z absolwentką Asią Wojenką montażem słowno -muzycznym ,,Dla Niepodległej”. Mimo, że nie były to tradycyjne jasełka, niejednemu z widzów łza zakręciła się w oku ze wzruszenia. Po występie były kolędy, dzielenie się opłatkiem, życzenia, prezenty i słodki poczęstunek.

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii