Home / Aktualności / II Sesja Rady Gminy Skierniewice

II Sesja Rady Gminy Skierniewice

W dniu dzisiejszym tj. 30 listopada, odbyła się II Sesja  Rady Gminy Skierniewice.                                    Przewodniczący Rady  p. Witold Baranowski  odczytał porządek obrad, stwierdził ich prawomocność, a Wójt Gminy –  Czesław Pytlewski złożył obszerne sprawozdanie z pracy w okresie międzysesyjnym. Pomimo krótkiego 7 – dniowego  odstępu między sesjami, Wójt Gminy odbył spotkania  m.in.
z Kierownikiem Oddziału Usług Komunalnych Firmy  Eko-Region  panem Stanisławem Maciejewskim omawiając szereg spraw związanych z gospodarką odpadami, odwiedził przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się na terenie Gminy Skierniewice, spotkał się z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej St.bryg. Tadeuszem Zwolińskim.  Poza tym 26 listopada wziął udział
w wieczornicy patriotycznej przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mokrej Prawej,  poświęconej   100- leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjął również szereg działań w celu usprawnienia pracy Urzędu Gminy.

Na dzisiejszej Sesji powołane zostały następujące składy osobowe stałych Komisji Rady Gminy Skierniewice:

I KOMISJA REWIZYJNA

 1. Urbaniak Monika – Przewodnicząca Komisji
 2. Kośka Zbigniew
 3. Pawlak Waldemar
 4. Romanowski Przemysław
 5. Wojenka Grzegorz

II KOMISJA SKARG, WNIOSKÓW i PETYCJI

 1. Pawlak Waldemar – Przewodniczący Komisji
 2. Borowa Teresa – Zastępca Przewodniczącego
 3. Bednarek Piotr
 4. Pruszkowska Iwona
 5. Urbaniak Monika

III KOMISJA MIENIA KOMUNALNEGO i FINANSÓW

 1. Bednarek Piotr
 2. Borowa Teresa
 3. Faryj Marek
 4. Kośka Zbigniew
 5. Mikulski Edward
 6. Pawlak Waldemar
 7. Pruszkowska Iwona
 8. Syndoman Waldemar
 9. Trębska Gabriela
 10. Wenus Urszula
 11. Wojenka Grzegorz

IV KOMISJA OŚWIATY, KULTURY i SPORTU

 1. Borowa Teresa
 2. Faryj Marek
 3. Mikulski Edward
 4. Pruszkowska Iwona
 5. Romanowski Przemysław
 6. Syndoman Waldemar
 7. Trębska Gabriela
 8. Wenus Urszula
 9. Wojenka Grzegorz

V KOMISJA ROZWOJU GOSPODARCZEGO i ROLNICTWA

 1. Bednarek Piotr
 2. Faryj Marek
 3. Kośka Zbigniew
 4. Mikulski Edward
 5. Romanowski Przemysław
 6. Syndoman Waldemar
 7. Trębska Gabriela
 8. Urbaniak Monika
 9. Wenus Urszula

Wszystkim Paniom i Panom Radnym serdecznie gratulujemy!

Szczegółowy protokół z posiedzenia sesji dostępny będzie na naszym BIP-ie.

 

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii