Home / Aktualności / Turniej wsi Gminy Skierniewice 2018

Turniej wsi Gminy Skierniewice 2018

19 sierpnia 2018 roku na boisku sportowym w Sierakowicach Lewych odbył się turniej wsi Gminy Skierniewice. W turnieju wzięło udział 7 sołectw ( Józefatów, Ludwików, Miedniewice, Mokra Lewa, Sierakowice Lewe, Sierakowice Prawe i Żelazna). Zawodnicy wzięli udział w 13 konkurencjach. Zwycięzcą turnieju zostało sołectwo Miedniewice, drugie miejsce zajęło sołectwo Mokra Lewa, a na trzecim miejscu znalazło się sołectwo Sierakowice Prawe. Wszystkie drużyny za sportową walkę otrzymały nagrody pocieszenia, natomiast drużyny stojące na podium wygrały w kolejności zajętych miejsc grill gazowy, zestaw podgrzewaczy do jedzenia oraz zestaw garnków ze stali nierdzewnej. Podczas turnieju można było spróbować lokalnych potraw przygotowanych przez 9 Stowarzyszeń kobiet wiejskich (Dębowa Góra, Sierakowice Prawe, Sierakowice Lewe, Mokra Prawa, Mokra Lewa, Żelazna, Samice, Miedniewice oraz Wólka Strobowska, Rzeczków, Pruszków). Dla najmłodszych uczestników imprezy zaplanowane były również atrakcje w postaci wesołego miasteczka. Podczas korowodu oraz konkurencji odbywających się na scenie zawodnicy turnieju wykazali się dużą kreatywnością w doborze strojów i prezentacji drużyn, zawodnicy byli doskonale przygotowani do wszystkich konkurencji, a walka między sołectwami była zawzięta, ale utrzymana w sportowym duchu.

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii