OSP

08 lipca 2012 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Sierakowicach Prawych obchodziła 60 lat swojego istnienia.

Tak doniosła uroczystość była okazją do wręczenia sztandaru jednostce oraz medali i odznaczeń jej członkom oraz osobom wspierającym jednostkę. Obchody rozpoczęto mszą świętą na placu przed strażnicą, którą celebrował ks. dr Paweł Staniszewski, proboszcz parafii w Bełchowie.  Obchody 60- lecia powstania jednostki były również okazją do uroczystego otwarcia i poświęcenia wyremontowanej strażnicy oraz odznaczenie medalami za długoletnie pozycie małżeńskie czterech par z terenu gminy Skierniewice. Otrzymali je: Janina i Feliks Badełek, Aniela i Mieczysław Bauer, Teresa i Władysław Madej oraz Zofia i Czesław Magdziarz. O część artystyczną zadbali nauczyciele i dzieci z Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sierakowicach Prawych.  W uroczystości udział wzięły nie tylko władze Gminy Skierniewice w Wójtem Dominikiem Moskwą, Skarbnikiem Gminy Czesławą Cieślak, Sekretarz Gminy Małgorzatą Foks, ale także parlamentarzyści Dorota Rutkowska i Krystyna Ozga, Starosta Skierniewicki Mirosław Belina, Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Kwiecińska, Prezes ZOW ZOSP RP w Łodzi – Druh Jan Ryś, Komendant Miejski PSP – st. bryg. mgr inż. Dariusz Rosiński.

sprawdź również

Wytyczne Inspektoratu Weterynarii